קישורים

עיר האושר

אתר מעניין של מרית בן ישראל שעוסק באמנות בינתחומית ובאגדות. אחד הדברים המרתקים בו הוא הערבוב בין חלקי גוף, חפצים  ורעיונות.. כמו במיתוסים עתיקים וכפי שחשים ילדים קטנים הכל חי והכל יש לו משמעות פנימית. למעשה, האגדות והמיתוסים הם נוסח אחר לרעיונות מופשטים ואפילו מדויקים יותר משום שהה מעבירים גם את התחושה ולא רק את הרעיון.

 טד בעברית

הרצאות מתורגמות קצרות של עד 18 דקות בנושאים חובקי עולם, מדע, טכנולוגיה, אמנות, חשיבה חדשה בכל נושא. המרצים הם אנשים ידועי שם בתחומם ומפיצים רעיונות חדשנים ואחרונים לגמרי ומטרתם לתרום לרווחת העולם. האתר התחיל להתפרסם בארץ בעקבות הרצאה מרתקת של ג'יל בולטה טיילור שעברה שבץ ובעקבותיה זכתה להארה.


מולטי יקום  
אתר של אלי אשד. הוא קורא לעצמו: בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית, אבל מה שמעניין זה המעקב שלו אחרי תרבות עכשווית שלא נחשבת לתרבות גבוהה כמו מיקי מאוס, טרזן, אלביס פרסלי וכן האחים גרים, רציחות פוליטיות וכך הלאה.


 טכנומיסטיקה
אתר של עידו הורטגזון. אתר המדבר על שילוב טכנולוגיה ומיסטיקה ופסיכדליה ומדיה ותרבות. גישה רעננה ומקורית לטכנולוגיה מודרנית שהגישה אליה כאל משהו שהוא חלק מהתרבות ולא אויב האנושות.

            ריאיונות עם אנשים מעניינים מתוך האתר טכנומיסטיקה

 תבונת הגוף

אתר של אביב טטרסקי. הצד הרוחני של הגוף.


 יואב בן דוב

ד"ר יואב בן דוב  עוסק במדע באוניברסיטת תל אביב. מסביר מדע עכשווי בלשון שווה לכל נפש ומשלב מדע ומיסטיקה.


לולאת האל  תומר פרסיקו

בלוג פופולארי שמנסה לשלב דת יהודית, בודהיזם וזכויות ליברליות מודרניות. לדעתי אפשר להיווכח בבלוג שלא כל כך קל לפתור את זה.


מנת ההשראה היומית של אנטון לפלר  
האמנות נולדה על ידי העם, אבל כיום היא שייכת כביכול לאוניברסיטאות ולמוזיאונים ולמורים לאמנות ולמבקרי האמנות. כך הפכה האמנות למשהו מכובד ומשעמם ובלתי מובן למי שלא למד ומאידך עבודות יד ואמנות רחוב הפכו למשהו שצריך להתנצל עליו. בלוג זה מתקן את המצב. הוא מציג עבודות יד ואמנות מפתיעים וחדשניים בחומרים שונים ובמקומות לא צפויים.

ד"ר גיא בן בכור    

גיא בן בכור כותב על אירועי התקופה עם פרשנות אחרת מזו של העיתונאים העושים הכל כדי להפחיד ולנפח את השלילי ולהתעלם מן החיובי בארץ ובעולם, ולפעמים המבט שלו נייטראלי. הוא מביא נקודת מבט חדשה שלא מודעים לה כשנשאבים לרעש המקהלה המוכרת. עוד עיתונאים ידועים יותר שעושים את זה הם ימיני בן דרור וסבר פלוצקר.


נשים משפיעות בהסטוריה

מאמר זה מנסה לתקן את המעוות בהיסטוריה המוכרת לנו. הוא מציג נשים משפיעות בהיסטוריה. לדעתי, זאת רק טיפה בים. נשים הועלמו או שהישגים שלהם יוחסו לגברים או שסתם לא עלה בדעתן להנציח את שמן ואת שמות חברותיהן. מתוך האתר "הדרך למעלה"